Osoby zainteresowane poznaniem nowych sposobów leczenia w ramach badań klinicznych mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której lekarz omówi założenia prowadzonego programu, możliwości kwalifikacji oraz odpowie na dodatkowe pytania.
Pacjenci, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają możliwość bezpłatnego leczenia i zostaną otoczeni bezpłatną opieką medyczną.
Główne kryteria kwalifikacji to potwierdzony rak niedrobnokomórkowy płuca.
Objawy raka płuca zależą od umiejscowienia, wielkości guza i stopnia zaawansowania choroby. We wczesnych stopniach zaawansowania choroba przebiega z reguły bezobjawowo i wykrywa się ją przypadkowo podczas badania radiologicznego klatki piersiowej. Pierwsze objawy raka płuca pojawiają się stosunkowo późno. Niestety, u blisko połowy chorych na raka płuca, chorobę rozpoznaje się w stadium rozsiewu – co bardzo ogranicza możliwość skutecznej terapii i trwałego wyleczenia.
Mimo nieustannego rozwoju medycyny nadal nie stworzono leku, który byłby silną odpowiedzią na zmiany nowotworowe. Niewątpliwą szansą dla pacjentów onkologicznych są badania kliniczne nad nowymi metodami leczenia.
Pacjenci zmagający się z rakiem niedrobnokomórkowym płuca, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają dostęp do nowych możliwości terapeutycznych i zostaną otoczeni bezpłatną, specjalistyczną opieką medyczną.
Jesteś zainteresowany bezpłatną konsultacją i poznaniem szczegółów prowadzonych badań klinicznych? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego (oddzwonimy) lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 71 300 39 89.