Jesteś zainteresowany bezpłatną konsultacją i poznaniem szczegółów prowadzonych badań klinicznych? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego (oddzwonimy) lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 71 300 39 89.
Udział w badaniach klinicznych stanowi kluczowy element w rozwoju nowoczesnej medycyny, zapewniając dostęp do innowacyjnych i potencjalnie ratujących życie metod leczenia. Dzięki takim badaniom możliwe jest opracowywanie nowych terapii, które mogą zmienić sposób leczenia wielu schorzeń, przynosząc korzyści zarówno pacjentom uczestniczącym w badaniach, jak i przyszłym pacjentom, którzy skorzystają z nowych metod leczenia.
Badania kliniczne oferują uczestnikom możliwość otrzymania najnowocześniejszej opieki medycznej, prowadzonej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki ścisłemu nadzorowi medycznemu, uczestnicy są monitorowani na każdym etapie leczenia, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz dokładność w ocenie skuteczności nowych terapii.
Jednakże, przed podjęciem decyzji o udziale w badaniu klinicznym, uczestnicy powinni starannie rozważyć ryzyko i korzyści związane z takim zaangażowaniem. W tym celu, zaleca się konsultację z lekarzem, który pomoże w pełni zrozumieć cele badania, potencjalne skutki uboczne oraz możliwe alternatywne opcje leczenia. Świadoma decyzja o udziale w badaniach klinicznych to fundament odpowiedzialnego uczestnictwa w postępie medycznym, mającym na celu poprawę wyników opieki zdrowotnej.
Prowadzenie badań klinicznych jest ściśle regulowane przez przepisy prawne i zasady etyczne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników oraz integralności procesu badawczego. Wszystkie nasze badania są przedkładane i zatwierdzane przez odpowiednią komisję bioetyczną, co gwarantuje zgodność z najwyższymi standardami etycznymi i prawnymi.
Bezpieczeństwo uczestników stanowi nasz najwyższy priorytet. Chociaż każda interwencja medyczna wiąże się z pewnym ryzykiem, podejmujemy wszelkie możliwe środki w celu minimalizacji potencjalnych zagrożeń. Każde badanie kliniczne jest starannie zaplanowane, a ryzyka są dokładnie analizowane i włączane do protokołu badania, aby zapewnić maksymalną ochronę uczestników.
Przed rozpoczęciem uczestnictwa w badaniu, wszyscy uczestnicy są szczegółowo informowani o potencjalnych ryzykach i korzyściach, a ich zgoda jest dobrowolna i świadoma. Ponadto, badania są ściśle monitorowane przez wykwalifikowanych lekarzy oraz odpowiednie organy regulacyjne, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przez cały czas trwania badania.
Uczestnicy mają pełne prawo do wycofania się z udziału w badaniu w dowolnym momencie, bez podania przyczyny, a ich decyzja jest szanowana.
Udział w badaniu klinicznym jest bezpłatne dla Pacjenta. Nie ponosi on kosztów wizyt, procedur oraz leków w badaniu. Pacjent ma prawo do zwrotu dodatkowych, udokumentowanych kosztów, które poniósł uczestnicząc w badaniu klinicznym, np. zwrotu kosztów dojazdu na wizytę w ośrodku.
Sieć Centrów Medycznych FutureMeds ma inspektora ochrony danych i konsekwentnie przestrzega wszystkich krajowych i międzynarodowych przepisów o ochronie danych. Oznacza to, że przekazujemy naszym klientom zanonimizowane dane o chorobie tylko wtedy, gdy są one niezbędne do oceny działania leku. Imiona i nazwiska oraz dane adresowe nigdy nie są przekazywane klientom, firmom reklamowym ani innym potencjalnym zainteresowanym. Ponadto wszyscy pracownicy FutureMeds są oczywiście zobowiązani do zachowania tajemnicy lekarskiej.
FutureMeds nie może zaoferować Ci prywatnego leczenia po zakończeniu badania. Będziemy jednak wspierać Cię we współpracy z Twoim lekarzem prowadzącym. Nasi lekarze udzielą Ci kompleksowych porad, być może będziemy mogli zaoferować Ci udział w kolejnym badaniu klinicznym.
Badania kliniczne są prowadzane w naszych ośrodkach badawczych. Obecnie posiadamy 7 lokalizacji w Polsce: jesteśmy w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdyni, Olsztynie i we Wrocławiu. Aby znaleźć najbliższą lokalizację, przejdź do sekcji "Placówki" w menu.
Zależy to od fazy danego badania. W większości przypadków w badaniach fazy I, II i III testowane są leki, które nie zostały jeszcze dopuszczone do obrotu. Badania fazy IV dotyczą konkretnych problemów związanych z lekami, które zostały już dopuszczone do obrotu. Sporadycznie prowadzimy również badania, w których leki nie są jeszcze dopuszczone do obrotu w Europie, ale są już dostępne w aptekach w innych krajach. Oczywiście, przed wzięciem udziału w badaniu klinicznym pacjent zostanie poinformowany o aktualnym etapie badań nad lekiem.