fbpx

Enteropatia glutenozależna (celiakia)

Badanie kliniczne

Kto może wziąć udział w badaniu klinicznym?

Główne kryteria kwalifikacji to:

 • wiek – powyżej 18 lat
 • celiakia/ choroba trzewna/ enteropatia glutenozależna – stwierdzona na podstawie biopsji.

Osoby zainteresowane poznaniem nowych sposobów leczenia celiakii w ramach badań klinicznych mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której lekarz omówi założenia prowadzonego programu, możliwości kwalifikacji oraz odpowie na dodatkowe pytania. 

Pacjenci, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają możliwość bezpłatnego leczenia i zostaną otoczeni bezpłatną opieką medyczną.

Enteropatia glutenozależna (celiakia)

Opis schorzenia

Celiakia (inaczej: enteropatia glutenozależna lub choroba trzewna) to schorzenie autoimmunologiczne o podłożu genetycznym, w której dochodzi na nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego pod wpływem spożycia glutenu – białka zapasowego zawartego w zbożach (pszenicy, życie i jęczmieniu).

U chorych dochodzi do zaniku kosmków jelitowych, co powoduje upośledzenie wchłaniania pokarmu i wystąpienie różnorodnych objawów, bardzo często spoza układu pokarmowego takich, jak np. anemia, neuropatie, depresja, problemy skórne, problemy z płodnością.

Choroba trzewna występuje co najmniej u 1% Polaków. Najczęściej ujawnia się w dzieciństwie i u osób między 30. a 50. rokiem życia. Dwukrotnie częściej na celiakię chorują kobiety. Obecnie jedyną formą leczenia jest pozostawanie na ścisłej diecie bezglutenowej przez całe życie.

Na całym świecie trwają badania nad nowymi metodami terapeutycznymi leczenia celiakii.

Jesteś zainteresowany udziałem w badaniu klinicznym?

FutureMeds prowadzi program badania klinicznego dot. celiakii. Osoby, które są zainteresowane poznaniem szczegółów,

zapraszamy do kontaktu z infolinią +48 71 300 39 89  lub do wypełnienia formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Wypełnienie poniższego formularza pozwoli nam skontaktować się z Tobą

  Imię *
  Nazwisko
  E-mail *
  Telefon *
  Wybierz badanie *
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu umożliwienia kontaktu przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS) oraz rozmowy telefonicznej oraz poinformowania mnie o możliwości udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych szczególnej kategorii, tj. danych dotyczących zdrowia, które zostaną przeze mnie podane w formularzu lub podczas rozmowy telefonicznej z podmiotem z Grupy FutureMeds w celu oceny możliwości zakwalifikowania mnie do badań klinicznych i zaproszenia do udziału w takim badaniu.


  Wyrażenie zgody jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje medyczne.Mając na względzie podane przeze mnie dane w formularzu, wyrażam zgodę na kontakt przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS), rozmowy telefonicznej. Zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Wyrażenie zgód jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje i ocenić czy możemy zakwalifikować Cię do badań klinicznych. Metody kontaktu będą powiązane z kategoriami danych osobowych dobrowolnie wskazanych powyżej. Przykładowo: jeśli w formularzu podasz wyłącznie adres e-mail, nie będą kierowane do Ciebie wiadomości SMS.

  Jednocześnie informujemy, że współadministratorami Twoich danych osobowych są podmioty z Grupy FutureMeds.

  CZYTAJ WIĘCEJ

  * - pola obowiązkowe

  © Wszelkie prawa zastrzeżone przez FutureMeds Sp. z o.o. 2024