fbpx

Szczepienia przeciw grypie

w ramach badań klinicznych

Kto może skorzystać z bezpłatnego szczepienia w ramach udziału w badaniu klinicznym?

W badaniu klinicznym szczepionki na grypę sezonową mogą wziąć udział osoby powyżej 50 roku życia.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie w ramach badań klinicznych, prowadzonych w placówkach FutureMeds w Warszawie, Łodzi, Krakowie i we Wrocławiu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego.

Grypa

Opis choroby

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną i wirusową. Do zarażenia dochodzi drogą kropelkową lub przez kontakt ze skażonymi przedmiotami.

Wirusy grypy atakują komórki nabłonka dróg oddechowych, w których się namnażają. W konsekwencji powodują ich zniszczenie, co z kolei ułatwia rozwój infekcji bakteryjnych.

Objawy grypy są podobne do wielu innych ostrych chorób infekcyjnych, są to m.in. kaszel, ból gardła, katar, wysoka gorączka powyżej 38ºC, dreszcze, bóle mięśniowo-stawowe, bóle głowy, ból w klatce piersiowej, złe samopoczucie, brak łaknienia, nudności i wymioty.

Choroba trwa, o ile nie dojdzie do powikłań, około 7 dni. Kaszel i złe samopoczucie mogą utrzymywać się ponad 2 tygodnie. Powodem ciężkiego przebiegu grypy są powikłania pogrypowe, m.in. zapalenie płuc i oskrzeli, zapalenie ucha środkowego, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia, zaostrzenie istniejących chorób przewlekłych, powikłania neurologiczne. Są one szczególnie groźne dla osób w starszym wieku.

Za najskuteczniejszą formę ochrony przed grypą uważa się szczepienie, które powinno być wykonywane jeszcze przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”, czyli najlepiej wczesną jesienią.

Centrum Medyczne FutureMeds prowadzi badanie kliniczne nowej szczepionki przeciwko grypie. Udział w badaniu jest bezpłatny. Istnieje możliwość wcześniejszego zapisu bez skierowania – już w miesiącach letnich, aby uniknąć kolejek i niepotrzebnego stresu.

Jesteś zainteresowany udziałem w badaniach klinicznych?

FutureMeds prowadzi projekt badania klinicznego dot. szczepionki na grypę.
Osoby, które są zainteresowane poznaniem szczegółów, zapraszamy do kontaktu
z infolinią  71 300 39 89  lub do wypełnienia formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Wypełnienie poniższego formularza pozwoli nam skontaktować się z Tobą

  Imię *
  Nazwisko
  E-mail *
  Telefon *
  Wybierz badanie *
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu umożliwienia kontaktu przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS) oraz rozmowy telefonicznej oraz poinformowania mnie o możliwości udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych szczególnej kategorii, tj. danych dotyczących zdrowia, które zostaną przeze mnie podane w formularzu lub podczas rozmowy telefonicznej z podmiotem z Grupy FutureMeds w celu oceny możliwości zakwalifikowania mnie do badań klinicznych i zaproszenia do udziału w takim badaniu.


  Wyrażenie zgody jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje medyczne.Mając na względzie podane przeze mnie dane w formularzu, wyrażam zgodę na kontakt przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS), rozmowy telefonicznej. Zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Wyrażenie zgód jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje i ocenić czy możemy zakwalifikować Cię do badań klinicznych. Metody kontaktu będą powiązane z kategoriami danych osobowych dobrowolnie wskazanych powyżej. Przykładowo: jeśli w formularzu podasz wyłącznie adres e-mail, nie będą kierowane do Ciebie wiadomości SMS.

  Jednocześnie informujemy, że współadministratorami Twoich danych osobowych są podmioty z Grupy FutureMeds.

  CZYTAJ WIĘCEJ

  * - pola obowiązkowe

  © Wszelkie prawa zastrzeżone przez FutureMeds Sp. z o.o. 2024