Osoby zainteresowane poznaniem nowych sposobów leczenia celiakii w ramach badań klinicznych mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której lekarz omówi założenia prowadzonego programu, możliwości kwalifikacji oraz odpowie na dodatkowe pytania.
Pacjenci, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają możliwość bezpłatnego leczenia i zostaną otoczeni bezpłatną opieką medyczną.
Główne kryteria kwalifikacji to:
Celiakia (inaczej: enteropatia glutenozależna lub choroba trzewna) to schorzenie autoimmunologiczne o podłożu genetycznym, w której dochodzi na nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego pod wpływem spożycia glutenu – białka zapasowego zawartego w zbożach (pszenicy, życie i jęczmieniu).
U chorych dochodzi do zaniku kosmków jelitowych, co powoduje upośledzenie wchłaniania pokarmu i wystąpienie różnorodnych objawów, bardzo często spoza układu pokarmowego takich, jak np. anemia, neuropatie, depresja, problemy skórne, problemy z płodnością.
Choroba trzewna występuje co najmniej u 1% Polaków. Najczęściej ujawnia się w dzieciństwie i u osób między 30. a 50. rokiem życia. Dwukrotnie częściej na celiakię chorują kobiety. Obecnie jedyną formą leczenia jest pozostawanie na ścisłej diecie bezglutenowej przez całe życie.
Na całym świecie trwają badania nad nowymi metodami terapeutycznymi leczenia celiakii.
Pacjenci zmagający się z celiakią, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają dostęp do nowych możliwości terapeutycznych i zostaną otoczeni bezpłatną, specjalistyczną opieką medyczną.
Jesteś zainteresowany bezpłatną konsultacją i poznaniem szczegółów prowadzonych badań klinicznych? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego (oddzwonimy) lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48221030665