Osoby zainteresowane poznaniem nowych sposobów leczenia otyłości w ramach badań klinicznych mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której lekarz omówi założenia prowadzonego programu, możliwości kwalifikacji oraz odpowie na dodatkowe pytania.
Pacjenci, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają możliwość bezpłatnego leczenia i zostaną otoczeni bezpłatną opieką medyczną.
Główne kryteria kwalifikacyjne to:
Otyłość jest chorobą przewlekłą. Rozwija się, kiedy w organizmie przez dłuższy czas utrzymuje się dodatni bilans energetyczny. Oznacza to, że ilość składników odżywczych dostarczanych wraz z pożywieniem przewyższa zapotrzebowanie pacjenta. Zasadniczo zależy ono od podstawowej przemiany materii, aktywności fizycznej i produkcji ciepła przez organizm. Dlatego też uznaje się, że otyłość jest skutkiem zaburzeń odżywiania.
Według definicji ustalonej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) otyłość przebiega jako nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie. W efekcie prowadzi do rozwoju innych chorób. Rozpoznanie otyłości zwykle jest stawiane na podstawie wskaźnika masy ciała (BMI), gdy wynosi on ≥ 30 kg/m2. Na nadwagę wskazują natomiast wartości BMI, które mieszczą się w zakresie 25–29,9 kg/m2.
Pacjenci zmagający się z otyłością, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają dostęp do nowych możliwości terapeutycznych i zostaną otoczeni bezpłatną, specjalistyczną opieką medyczną.
Jesteś zainteresowany bezpłatną konsultacją i poznaniem szczegółów prowadzonych badań klinicznych? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego (oddzwonimy) lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48221030665