Osoby zainteresowane poznaniem nowych sposobów leczenia pokrzywki w ramach badań klinicznych mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której lekarz omówi założenia prowadzonego programu, możliwości kwalifikacji oraz odpowie na dodatkowe pytania.
Pacjenci, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają możliwość bezpłatnego leczenia i zostaną otoczeni bezpłatną opieką medyczną.
Główne kryteria kwalifikacji to:
Pokrzywka, znana również jako urtaria, to schorzenie objawiające się występowaniem podwyższonych, czerwonych lub białych bąbli na skórze, które często swędzą. Może pojawić się nagle i trwać od kilku minut do kilku godzin. Wystąpienie pokrzywki może być wynikiem reakcji alergicznej, np. na pokarmy (orzechy, owoce morza), leki, użądlenia owadów czy inne czynniki. W niektórych przypadkach może być również wywołana przez stres, infekcje wirusowe, zmiany temperatury (zimno lub gorąco) czy nacisk na skórę.
Leczenie pokrzywki zwykle obejmuje stosowanie leków przeciwhistaminowych, które pomagają łagodzić swędzenie i zmniejszają zmiany skórne. W bardziej nasilonych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie kortykosteroidów. Ważne jest również unikanie znanych czynników wywołujących pokrzywkę. W przypadku uporczywych objawów lub ich nasilonego przebiegu, warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże zdiagnozować przyczynę i dobrać odpowiednią terapię.
Pacjenci zmagający się z pokrzywką, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają dostęp do nowych możliwości terapeutycznych i zostaną otoczeni bezpłatną, specjalistyczną opieką medyczną.
Jesteś zainteresowany bezpłatną konsultacją i poznaniem szczegółów prowadzonych badań klinicznych? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego (oddzwonimy) lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48221030665