fbpx

Rak płaskonabłonkowy płuca – badanie kliniczne

Badanie kliniczne

Jakie są główne kryteria kwalifikacji do programu?

Główne kryteria kwalifikacji to:

 • potwierdzony rak płaskonabłonkowy płuca lub mieszany histologiczne (np. gruczolakowaty), jeśli stwierdza się obecność składnika płaskonabłonkowego
 • choroba nieoperacyjna, miejscowo zaawansowana lub z przerzutami

Osoby zainteresowane poznaniem nowych sposobów leczenia w ramach badań klinicznych mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której lekarz omówi założenia prowadzonego programu, możliwości kwalifikacji oraz odpowie na dodatkowe pytania. 

Pacjenci, którzy zdecydują się na udział w badaniu klinicznym, zyskają możliwość bezpłatnego leczenia i zostaną otoczeni bezpłatną opieką medyczną.

Rak płuca

Opis schorzenia

Rak płuca jest najczęściej występującym w Polsce i na świecie nowotworem złośliwym. Najczęstszą przyczyną jego wystąpienia jest regularne palenie tytoniu.

Wyróżnia się cztery podtypy:

 • Rak gruczołowy zwykle lokalizuje się w obwodowych częściach płuca.
 • Rak płaskonabłonkowy jest najsilniej związany z historią palenia i jest zwykle umiejscowiony centralnie, w pobliżu oskrzeli.
 • Rak wielkokomórkowy może pojawiać się w każdej części płuca, wykazuje tendencję do szybkiego wzrostu i rozsiewu.
 • Rak oskrzelikowo-pęcherzykowy rozwija się w obwodowych częściach płuca i jest często spotykany u chorych niepalących.

Pierwsze objawy raka płuca pojawiają się stosunkowo późno. Chorobę często rozpoznaje się dopiero w stadium rozsiewu – co bardzo ogranicza możliwość skutecznej terapii i trwałego wyleczenia. Do obecnie stosowanych metod leczenia należą chirurgia, leczenie paliatywne (chemioterapia lub radioterapia), leki ukierunkowane molekularnie, immunoterapia oraz metody skojarzone.

Jesteś zainteresowany udziałem w badaniach klinicznych?

Krakowskie Centrum Medyczne (Grupa FutureMeds) prowadzi badanie kliniczne dot. raka płaskonabłonkowego płuca. Osoby, które są zainteresowane poznaniem szczegółów, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Wypełnienie poniższego formularza pozwoli nam skontaktować się z Tobą

  Imię
  Nazwisko
  E-mail
  Telefon
  Wybierz badanie
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto?

  Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu umożliwienia kontaktu przez Grupę FutureMeds oraz poinformowania mnie o możliwości udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, oceny możliwości zakwalifikowania mnie do badań klinicznych i zaproszenia do udziału w takim badaniu. Zgoda może być wycofana w każdym czasie. *Wyrażenie zgody jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje medyczne.Mając na względzie podane przeze mnie dane w formularzu, wyrażam zgodę na kontakt przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS), rozmowy telefonicznej. *Metody kontaktu będą powiązane z kategoriami danych osobowych dobrowolnie wskazanych powyżej. Przykładowo: jeśli w formularzu podasz wyłącznie adres e-mail, nie będą kierowane do Ciebie wiadomości SMS. Jednocześnie informujemy, że współadministratorami Twoich danych osobowych są podmioty z Grupy FutureMeds. Pełną klauzulę informacyjną znajdziesz w linku poniżej.

  KLAUZULA INFORMACYJNA

  © Wszelkie prawa zastrzeżone przez FutureMeds Sp. z o.o. 2020