fbpx

Problemy lipidowe
u osób po zdarzeniach sercowo-naczyniowych

badanie kliniczne

Do kogo skierowana jest oferta?

Placówki Centrum Medycznego FutureMeds prowadzą obecnie oraz w najbliższym czasie rozpoczynają szereg projektów badań klinicznych skierowanych do pełnoletnich osób po zdarzeniach i zabiegach kardiologicznych, które pomimo podjętego leczenia zmagają się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu.

* Do wspomnianych zdarzeń i zabiegów kardiologicznych należą:

 • zawał mięśnia sercowego
 • udar niedokrwienny mózgu
 • zabiegi wszczepienia stentów lub by-passów
 • znaczne zwężenia tętnic lub ich rewaskularyzacja

Osoby zainteresowane poznaniem szczegółów prowadzonych badań mogą umówić się na bezpłatną konsultację z lekarzem w jednej z placówek FutureMeds zlokalizowanych we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz Łodzi.

Podczas wizyty lekarz zapozna się z dokumentacją pacjenta oraz przedstawi potencjalne możliwości dostępne w ramach prowadzonych badań.

Wysoki poziom cholesterolu i choroby sercowo-naczyniowe

ZAGROŻENIA I RODZAJE

Co roku z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera ponad 4 miliony ludzi. Choroba niedokrwienna serca i miażdżyca znajdują się na pierwszym miejscu przyczyn zgonów w Polsce od wielu lat. Przedłużenie i podniesienie jakości życia jest możliwe dzięki regularnym badaniom i stałej kontroli lekarskiej.

Miażdżyca objawia się zwężeniem światła naczyń krwionośnych, spowodowanym zmianami zwyrodnieniowymi w błonie wewnętrznej i środkowej tętnic. Kiedy krążąca w naszym organizmie krew ma zbyt mało miejsca, nie może dotrzeć do wszystkich komórek, aby dostarczyć im potrzebne składniki odżywcze, a przede wszystkim niezbędny nam do życia tlen. Miażdżycy często towarzyszą tzw. choroby sercowo-naczyniowe. Należą do nich:

 • choroba wieńcowa – odpowiedzialna za zawały i silne zwężenia dużych tętnic wieńcowych nasierdziowych; powodująca konieczność zabiegów wszczepienia stentów lub by-passów;
 • choroba naczyń mózgowych – zwężenia tętnicy szyjnej, prowadzące do zagrożenia udarem niedokrwiennym mózgu;
 • choroba tętnic obwodowych – zwężenia tętnic obwodowych, m.in. biodrowej, udowej lub podkolanowej, mogące spowodować konieczność amputacji kończyn.

Jesteś zainteresowany bezpłatną konsultacją?

Celem umówienia wizyty prosimy o telefon na numer: +48 71 300 39 89

lub wypełnienie formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Wypełnienie poniższego formularza pozwoli nam skontaktować się z Tobą

  Imię
  Nazwisko
  E-mail
  Telefon
  Wybierz badanie*
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto?
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto
  Wybierz miasto

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu umożliwienia kontaktu przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS) oraz rozmowy telefonicznej oraz poinformowania mnie o możliwości udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych szczególnej kategorii, tj. danych dotyczących zdrowia, które zostaną przeze mnie podane w formularzu lub podczas rozmowy telefonicznej z podmiotem z Grupy FutureMeds w celu oceny możliwości zakwalifikowania mnie do badań klinicznych i zaproszenia do udziału w takim badaniu.


  Wyrażenie zgody jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje medyczne.Mając na względzie podane przeze mnie dane w formularzu, wyrażam zgodę na kontakt przez podmioty z Grupy FutureMeds za pośrednictwem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej (SMS), rozmowy telefonicznej. Zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Wyrażenie zgód jest dobrowolne, jednak jest niezbędne, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą w celu umówienia na konsultacje i ocenić czy możemy zakwalifikować Cię do badań klinicznych. Metody kontaktu będą powiązane z kategoriami danych osobowych dobrowolnie wskazanych powyżej. Przykładowo: jeśli w formularzu podasz wyłącznie adres e-mail, nie będą kierowane do Ciebie wiadomości SMS.

  Jednocześnie informujemy, że współadministratorami Twoich danych osobowych są podmioty z Grupy FutureMeds.

  CZYTAJ WIĘCEJ

  © Wszelkie prawa zastrzeżone przez FutureMeds Sp. z o.o. 2024